آموزشی

قبل از خرید باید با غلظت و ماندگاری بوی عطر ها آشنا باشید

انواع مختلفی از عطرها با غلظت های متفاوت وجود دارد که آگاهی از آنها به ما کمک میکند تا عطر مناسب و با غلظت لازم را برگزینیم.

انواع مختلفی از عطرها با غلظت های متفاوت وجود دارد که آگاهی از آنها به ما کمک میکند تا عطر مناسب و با غلظت لازم را برگزینیم.

  • اکستریت یا پرفیوم: این نوع عطر دارای بالاترین میزان غلظت عطر است و حدود شش تا هشت ساعت ماندگاری دارند.
  • ادوپرفیوم: بعد از عطر بیشترین میزان غلظت عطر را داراست. ادپرفیوم به طور کلی دارای غلظتی بین ۱۵٪ تا ۲۰٪ است.  به طور متوسط، ادپرفیوم حدود چهار تا پنج ساعت ماندگاری دارد و معمولا ارزان تر از عطر خالص است.
  • ادو تویلت: ادو تویلت دارای غلظتی بین ۵٪ تا ۱۵٪ است.این نوع خوشبو کننده معمولا ارزانتر از عطر و ادکلن است و یکی از محبوب ترین انواع عطر موجود است. ماندگاری ادو تویلت به طور معمول برای سه تا چهار ساعت است.
  • ادوکلن: دارای غلظت بسیار پایینتری نسبت به انواع عطر است.ادوکلن به طور کلی غلظتی بین ۲ تا ۴ درصد دارد و نسبت به سایر عطر ها از غلظت بیشتری از الکل برخوردار است و از عطرهای دیگر ارزان تر است.
  • ایو فرایشه : شبیه به ادوکلن است که معمولا ماندگاری به مدت دو ساعت دارد.ایوفرایشه دارای غلظتی حتی کمتر از عطر و ادکلن است که عموما بین فقط ۱٪ تا ۳٪ است.

تاریخ انقضای عطر، آیا عطر عمر مفید دارد؟

معمولا تاریخ انقضای عطر ها روی جلد عطر نوشته شده و لازم است تا هنگام خرید به این موضوع دقت کنید و از عطر هایی با سال تولید جدید تر استفاده کنید . اما نکته مهم تر اینکه استفاده از عطرهای منقضی شده می تواند عطر و بوی نامطبوع، سوزش پوستی یا در موارد شدید، واکنش آلرژیک ایجاد کند. از زمانی که عطری تولید می شود معمولا عمر مفیدی بین سه تا پنج سال را دارد.  عمر مفید نیز می تواند با توجه به کیفیت محصول تغییر کند.عطر فاسد شده ممکن است  بویی مانند سرکه ایجاد کند، یا غلظت عطر و بوی اصلی ممکن است محو شود. رنگ عطر نیز ممکن است تغییر کند، گرچه بستگی به رنگ مایع اصلی، رنگ شیشه حاوی آن و نحوه ذخیره آن هم بستگی دارد.


پیشنهاد نویسنده: قیمت ادکلن بلو شنل مردانه


چگونه عطر مناسب انتخاب و خرید کنیم؟

همانگونه که در بالا گفته شد عطرها در چهار سطح با غلظت مختلف قرار می گیرند که قبل از انتخاب و خرید آن نیاز است تا با آنها آشنا شوید. با افزایش غلظت، قیمت نیز بیشتر می شود. به طور معمول، ادکلن یا عطر با غلظت بالا بوی قوی تر دارند و مدت زمان ماندگاری طولانی تر می شوند. بعضی افراد احساس می کنند که قیمت بالاتر ارزش بیشتری دارد ، البته همیشه این موضوع صحت ندارد اما معمولا عطرهای با قیمت بالاتر ماندگاری بیشتری دارند. دقت کنید که بسته به نوع استفاده، از عطری با غلظت مناسب استفاده کنید. بطور مثال در هنگام مصاحبه شغلی از ادو تویلت استفاده کنید. غلظت این ادوپرفیوم اجازه می دهد تا هنگامی که شما به مصاحبه شغلی رفته اید، یک دنباله به عنوان خاطره ای غم انگیز از شما بر جای بماند. این امر به شما کمک خواهد کرد که در برابر سایر افرادی که مراجعه کرده اند پیروز شوید . جهت خرید عطر اورجینال از تمام برندهای معتبر دنیا برروی لینک روبرو کلیک نمایید: خرید عطر


پیشنهاد نویسنده: برای ملاقات کاری میشود از ادکلن مردانه جورجیو آرمانی استفاده کرد؟


تست، قبل از خرید عطر

پوست ما کد منحصر به فردی از هورمون ها و فرومون هایی دارد که بسته به شیمی بدن ما می تواند بوی عطر را تغییر دهد، به همین علت است که شما ممکن است یک نوع عطر را بر روی دو فرد به دو صورت مختلف استشمام کنید. بهتر  است قبل از خرید عطر، مقدار کمی از عطر را بر روی مچ دست خود اسپری کنید، چند لحظه منتظر بمانید و سپس بوی پوست را ببویید و سپس اقدام به خرید عطر مناسب خود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *